Grypa typu A H1N1

11 czerwca 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 6 stopień zagrożenia wirusem grypy typu A H1N1. Pomimo tego, iż skala zagrożenia tego wirusa została sklasyfikowana jako umiarkowana, liczba zgonów, którym przyczynę przypisano właśnie temu wirusowi, to 230 osób, od 20-go czerwca bieżącego roku. Liczba przypadków zachorowań powiązanych z wirusem grypy typu A H1N1 to ponad 50,000 zachorowań od 20-go czerwca. Poza tym potwierdzone zostały informacje, że wirus rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty, wliczając Australię i jest klasyfikowany jako globalna pandemia. Na dzień dzisiejszy zasadniczą formą zapobiegania zarażenia się wirusem grypy typu A H1N1 jest stosowanie podstawowych zasad higieny każdego dnia, w czasie wykonywania codziennych czynności.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., jako dostawca kompleksowych rozwiązań higienicznych o zasięgu światowym już od kilkunastu lat pomaga w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się klienci oraz jednocześnie dba o to, aby zaproponowane rozwiązania gwarantowały: czystość, higienę i bezpieczeństwo.

Nasze programy utrzymania odpowiednich standardów higienicznych, mycia i dezynfekcji tworzone są zgodnie z wytycznymi światowych i krajowych autorytetów z zakresu ochrony zdrowia (np. WHO, FAO . Food and Agricultural Organization), prawem Unii Europejskiej oraz Polski, jak też na bazie własnych doświadczeń.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., oferuje swoim klientom specjalnie dobrane preparaty chemiczne do mycia rąk, powierzchni, sprzętu, jak również dezynfektanty o potwierdzonej zdolności bójczej.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu zakażenia wirusem grypy typu A H1N1 nie można zapominać o preparatach przeznaczonych do higieny osobistej . tu również oprócz preparatów oferujemy specjalne procedury ich stosowania.

Co to jest wirus grypy typu A H1N1?

Objawy grypy typu A H1N1

Objawy grypy typu A H1N1 podobne są do objawów grypy sezonowej:
  • wysoka gorączka,
  • kaszel,
  • ból gardła,
  • katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem,
  • bóle mięśniowe i stawowe,
  • uczucie zmęczenia i osłabienia,
  • ból głowy
  • dreszcze.
U niektórych osób wirus może powodować także biegunkę i wymioty. Znane są także przypadki zapalenia płuc i niewydolności oddechowej lub śmierci.

Rozprzestrzenianie się wirusa grypy typu A H1N1 między ludźmi

Zapobieganie szerzeniu się nowej grypy wśród zdrowych osób

Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedzieć się o ceny i złożyć zamówienie zadzwoń do nas na numer 22 3281000
© Diversey, 2013. Wszelkie prawa zastrzeĹźone. | Polityka prywatności | Informacje prawne