Grypa typu A H1N1

11 czerwca 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 6 stopień zagrożenia wirusem grypy typu A H1N1. Pomimo tego, iż skala zagrożenia tego wirusa została sklasyfikowana jako umiarkowana, liczba zgonów, którym przyczynę przypisano właśnie temu wirusowi, to 230 osób, od 20-go czerwca bieżącego roku. Liczba przypadków zachorowań powiązanych z wirusem grypy typu A H1N1 to ponad 50,000 zachorowań od 20-go czerwca. Poza tym potwierdzone zostały informacje, że wirus rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty, wliczając Australię i jest klasyfikowany jako globalna pandemia. Na dzień dzisiejszy zasadniczą formą zapobiegania zarażenia się wirusem grypy typu A H1N1 jest stosowanie podstawowych zasad higieny każdego dnia, w czasie wykonywania codziennych czynności.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., jako dostawca kompleksowych rozwiązań higienicznych o zasięgu światowym już od kilkunastu lat pomaga w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się klienci oraz jednocześnie dba o to, aby zaproponowane rozwiązania gwarantowały: czystość, higienę i bezpieczeństwo.

Nasze programy utrzymania odpowiednich standardów higienicznych, mycia i dezynfekcji tworzone są zgodnie z wytycznymi światowych i krajowych autorytetów z zakresu ochrony zdrowia (np. WHO, FAO . Food and Agricultural Organization), prawem Unii Europejskiej oraz Polski, jak też na bazie własnych doświadczeń.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., oferuje swoim klientom specjalnie dobrane preparaty chemiczne do mycia rąk, powierzchni, sprzętu, jak również dezynfektanty o potwierdzonej zdolności bójczej.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu zakażenia wirusem grypy typu A H1N1 nie można zapominać o preparatach przeznaczonych do higieny osobistej . tu również oprócz preparatów oferujemy specjalne procedury ich stosowania.

Co to jest wirus grypy typu A H1N1?

Objawy grypy typu A H1N1

Rozprzestrzenianie się wirusa grypy typu A H1N1 między ludźmi

Zakażone osoby mogą zarażać innych, już na dzień przed wystąpieniem objawów, do 7 dni od rozpoznania choroby. Oznacza to, że możesz zarażać innych nie wiedząc, że sam jesteś chory. Dzieci mogą być potencjalnymi nosicielami nawet w dłuższym okresie.

Wirus grypy rozprzestrzenia się w taki sam sposób jak wirus grypy sezonowej. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka droga kropelkową poprzez kichanie i kaszel. Wirusem można zarazić się również poprzez dotykanie powierzchni lub przedmiotów zanieczyszczonych wydzieliną dróg oddechowych osoby chorej, a następnie dotykanie palcami ust lub nosa.

Nie ma żadnych dowodów na to, że wirus grypy przenosi się przez jedzenie mięsa wieprzowego oraz produktów wieprzowych jeżeli spełnione są ogólne wymagania dotyczące obróbki termicznej.

Zapobieganie szerzeniu się nowej grypy wśród zdrowych osób

Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedzieć się o ceny i złożyć zamówienie zadzwoń do nas na numer 22 3281000
© Diversey, 2013. Wszelkie prawa zastrzeĹźone. | Polityka prywatności | Informacje prawne