Grypa typu A H1N1

11 czerwca 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 6 stopień zagrożenia wirusem grypy typu A H1N1. Pomimo tego, iż skala zagrożenia tego wirusa została sklasyfikowana jako umiarkowana, liczba zgonów, którym przyczynę przypisano właśnie temu wirusowi, to 230 osób, od 20-go czerwca bieżącego roku. Liczba przypadków zachorowań powiązanych z wirusem grypy typu A H1N1 to ponad 50,000 zachorowań od 20-go czerwca. Poza tym potwierdzone zostały informacje, że wirus rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty, wliczając Australię i jest klasyfikowany jako globalna pandemia. Na dzień dzisiejszy zasadniczą formą zapobiegania zarażenia się wirusem grypy typu A H1N1 jest stosowanie podstawowych zasad higieny każdego dnia, w czasie wykonywania codziennych czynności.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., jako dostawca kompleksowych rozwiązań higienicznych o zasięgu światowym już od kilkunastu lat pomaga w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się klienci oraz jednocześnie dba o to, aby zaproponowane rozwiązania gwarantowały: czystość, higienę i bezpieczeństwo.

Nasze programy utrzymania odpowiednich standardów higienicznych, mycia i dezynfekcji tworzone są zgodnie z wytycznymi światowych i krajowych autorytetów z zakresu ochrony zdrowia (np. WHO, FAO . Food and Agricultural Organization), prawem Unii Europejskiej oraz Polski, jak też na bazie własnych doświadczeń.

Firma Diversey Polska Sp. z o.o., oferuje swoim klientom specjalnie dobrane preparaty chemiczne do mycia rąk, powierzchni, sprzętu, jak również dezynfektanty o potwierdzonej zdolności bójczej.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu zakażenia wirusem grypy typu A H1N1 nie można zapominać o preparatach przeznaczonych do higieny osobistej . tu również oprócz preparatów oferujemy specjalne procedury ich stosowania.

Co to jest wirus grypy typu A H1N1?

Objawy grypy typu A H1N1

Rozprzestrzenianie się wirusa grypy typu A H1N1 między ludźmi

Zapobieganie szerzeniu się nowej grypy wśród zdrowych osób

Szerzenie się nowej grypy, podobnie jak grypy sezonowej, odbywa się przez zakażenia drogą powietrzną i kropelkową. Możliwe jest też przenoszenie się jej przez dotykanie przedmiotów zanieczyszczonych śliną lub wydzieliną dróg oddechowych osoby chorej i następnie przenoszenie śluzówki osoby zdrowej.

Co możemy zrobić, aby zredukować prawdopodobieństwo szerzenia się zakażeń w naszym otoczeniu?
  • Unikanie bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę, kaszel lub katar;
  • Częste mycie i dezynfekowanie rąk;
  • Prowadzić zdrowy styl życia (wypoczynek, właściwe odżywanie, aktywność fizyczna).
  • W czasie kaszlu lub czyszczenia nosa należy zakrywać nos i usta chusteczką jednorazową, którą po jednorazowym użyciu należy wyrzucić, a ręce umyć wodą z mydłem;
  • Podczas wystąpienia gorączki, kaszlu, bólu gardła i głowy, dreszczy, uczucia zimna, biegunki lub wymiotów należy skontaktować się z lekarzem.
  • Należy często czyścić i dezynfekować powierzchnie.
  • Wirus może przetrwać na powierzchniach, nawet do 2 godzin i dłużej, dlatego też należy regularnie czyścić i dezynfekować powierzchnie często dotykane rękoma tj.: stoły, biurka oraz blaty biurek, klamki w drzwiach, telefony, przyciski w windach itp.
Załączone zestawienie przedstawia zalecane środki Diversey, których testy dowiodły skuteczności przeciwko wirusom osłonkowym w tym wypadku wirusowi grypy typu A H1N1.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedzieć się o ceny i złożyć zamówienie zadzwoń do nas na numer 22 3281000
© Diversey, 2013. Wszelkie prawa zastrzeĹźone. | Polityka prywatności | Informacje prawne